Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Nový šéf Úradu vlády Juraj Gedra (Smer) sa vyjadril ku “kopaniu” predstaviteľov mimovládok
"Priatelia je mi fakt smiešne z tých mimovládnych aktivistov. Neviem či sú tak jednoduchí alebo tak naivní. Včera som o tom hovoril a dnes sa to presne stalo. Na Úrade vlády nejdeme mimovládkam po ruke a tak nastúpili spriaznené médiá. Neprešlo ani 24 hodín a od nášho včerajšieho videa, kde sme avizovali upratovanie politických aktivistov na Úrade vlády a čo sa nestalo? Dnes presne na poludnie na rádiu Exprese sedia dvaja bývalí globsekáci pán Milo a bývalá šéfka boja proti hybridným hrozbám pani Sawiris, ktorí sa museli porúčať pre svoju politickú zaujatosť a hodinu vyplakávajú akí sme my zlí a akí boli oni dobrí. Neuveriteľné." (Hlavné spravy)

PS. Na Slovensku se pátá US-kolona úplně odkopala a nastoupila do boje za "lidská práva" . Čurilovcům hrozí kriminál a US-neziskovky prijdou o prachy z daní.

Německo nemá čas diskutovat o rozpočtu EU
Kabinet německého kancléře Olafa Scholze se doma potýká s masivním deficitem. Ústavní soud minulý měsíc zakázal použít 60 miliard EUR (65 miliard USD) v nevyužitých prostředcích, které zbyly z pandemie kovidu. Web Politico citoval Johannese Hahna, který řekl, že největším problémem je, že Německo je tak rozptýleno domácími problémy, že si nenajde čas na řešení financí EU. Hahn tvrdil, že Berlín jako největší ekonomika v Evropské unii má zvláštní odpovědnost a že bez účasti Německa "se nedohodneme". Komisař také odmítl návrhy, které dříve předložila skupina členských států v čele s Německem, která vyzvala Brusel, aby znovu nasadil stávající prostředky na financování nových priorit. Hahn vysvětlil, že to bude obtížné realizovat v praxi, protože rozpočet EU je již v červených číslech. (RT)

PS. Přesně ve stejném stylu jede pětikolka český rozpočet, jsou to podobní hoši vybraní americkými think-tanky. A opozice k tomu zbaběle mlčí, neb je koupená.

Cena za nerovnost (PDF)
Podle zprávy nazvané Cost of Inequality (Náklady na nerovnost) vydává Británie ročně 133,8 miliardy USD na dotování nerovnosti v příjmech, bohatství a moci ve srovnání s průměrnou zemí OECD. V porovnání s pěti nejrovnějšími zeměmi stojí nerovnost Velkou Británii ročně 161,8 miliardy USD v podobě škod na ekonomice, komunitách a jednotlivcích, odhalila zpráva. "Nerovnost způsobila, že Spojené království je více nezdravé, nešťastné a nebezpečné než naše rovnější země," uvedla Priya Sahni-Nicholas, spoluvýkonná ředitelka trustu. "Způsobuje také obrovské škody naší ekonomice: Máme kratší zdravý pracovní život, horší vzdělávací systémy, více kriminality a méně šťastnou společnost." (equalitytrust.org)

PS. Bohatí se mají v neoliberalismu jak prasata v žitě, tedy v jimi a pro ně spravovaném státě.

Stálý zástupce Severní Koreje v OSN Hwang Jun-kook
"USA nadále trvají na tom, že Severní Korea porušuje rezoluci RB OSN, protože k vypuštění svého satelitu použila technologii balistických raket. Pak má otázka zní: Vypouští USA své satelity pomocí balónu nebo katapultu?"

PS. Veliký a velmi milovaný vůdce Kim se už díval na fotky z korejského špionážního satelitu, který snímkuje americkou hlavní základnu v Guamu. USA se to nějak nelíbí.

EU vyčlení 50 miliard EUR na Ukrajinu a obejde veto Maďarska
Evropská unie vyvíjí strategii, jak obejít možné maďarské veto ohledně přidělování finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur, informuje agentura Reuters s odvoláním na anonymní představitele EU. Pokud Budapešť rozhodnutí zablokuje, EU zváží alternativní plán, podle kterého vlády členských států EU připraví jednotlivé balíčky pomoci pro Kyjev. Celkový objem těchto balíčků bude odpovídat plánovaným 50 miliardám EUR. Jeden úředník poznamenal, že i když toto "řešení" může být zdlouhavé, je proveditelné. Situace s Maďarskem je popsána jako okamžik, kdy " lidé jsou unavení z Budapešti, která drží všechny jako rukojmí." Partneři agentury zdůraznili, že otázka přidělování finančních prostředků Ukrajině bude vyřešena tak či onak a Kyjev obdrží nezbytnou pomoc od EU. (Aviapro)

PS. Vojín Kotas: Kdo prosím rozhoduje v EU? ... Vojín Potas: Kde je prosím vojín Kotas?

Írán je připraven posílit vojenské vztahy se Saúdskou Arábií
Předseda náčelníků štábů íránských ozbrojených sil ocenil úsilí obou zemí o zlepšení přátelských vztahů a rijádské uspořádání mimořádného setkání Organizace islámské spolupráce (OIC) o izraelském útoku proti Palestincům v obleženém Pásmu Gazy. Bin Salmán uvedl, že Saúdská Arábie vítá zlepšení spolupráce mezi ozbrojenými silami obou zemí. Baqeri a bin Salman také diskutovali o klíčových otázkách muslimského světa a navzájem se pozvali k návštěvě svých příslušných zemí. V březnu 10, po několika dnech intenzivních jednání pořádaných Pekingem, Írán, a Saúdská Arábie souhlasila s ukončením diplomatické roztržky, obnovit diplomatické vztahy a znovu otevřít velvyslanectví po sedmi letech napětí. Ve společném prohlášení po podpisu dohody Teherán a Rijád zdůraznily potřebu respektovat národní suverenitu ostatních a zdržet se vzájemného zasahování do vnitřních záležitostí. (farsnews.ir)

PS. Gaza začíná spojovat bývalé arabské nepřátele. To je konec US-impéria na Blízkém východě.

Rusko převezme kontrolu nad největším iráckým ropným objevem za posledních 20 let
Rusko ovládlo největší objev ropy v Iráku za posledních 20 let, což je pole Eridu, které se nachází v bloku 10. Irácké ropné pole Eridu má podle předběžných odhadů zásoby sedm až deset miliard barelů. Minulý týden přišlo z ruského ropného sektoru, že skutečné číslo může být až o 50% vyšší než je horní hranice odhadu. Irácké Ministerstvo ropy schválilo. že japonský Inpex může prodat 40 % podílu v bloku 10. To umožňuje společnosti Lukoil získat úplnou kontrolu nad celou zónou. V bloku 10 vlastnil Lukoil 60 % akcií a Inpex zbývajících 40 %. (greatgameindia.com)

PS. Moskva a Peking vytlačují Západ z těžby ropy a plynu v Iráku. Společně s Čínou chtějí přiblížit Bagdád k ose "Írán-Saúdská Arábie".

Írán může změnit Tel Aviv v měsíční krajinu
Izraelská média, zejména Jerusalem Post, vyjadřují pochybnosti o reálnosti a účinnosti nové rakety. Írán tvrdí, že Fatáh-2 je již hotov a je schopen hypersonického letu s manévrovací schopností. To představuje vážné riziko pro izraelské území. "Za 400 sekund doletí na libovolné místo v Izraeli. Jedná se o jeden z nejrychlejších systémů na světě," uvedla íránská média. (Aviapro)

Pro profesora Nutellu su duležitějši čunici než doktoři
Tak nam to vypada, že temu fialovemu panačkovi už došlo, že mu scypla kobyla. Jinak by nemohl zrobit taku marketyngovu chybu, tajak nedavno s tu nutellu. Ja temu synkovi nepřikladam jakesik nadpřirozene politycke vlastnosti, to ani zdaleka ni. Možna aji PePa Stosedmička by ho překonal. (Rádio Universum)

Sionistka k protestujícím rabínům: Hitler vás měl zplynovat

Polarizace společnosti v Izraeli je nejméně dvojí. Všichni včetně armády nesnášejí Netanjahua a ortodoxní Židé navíc odmítají genocidu v Gaze. (Telegram)