Načítání...
 

Válečná ekonomika

2022 /18

Fialová pětidemolice už plně najela na válečnou ekonomiku, o které se ale vůbec nepíše. A o čem se dnes nemluví, to je většinou velmi důležité.

Válečná ekonomika I: Valach jel na hody a Fiala do Bruselu

Václav Umlauf

Proveďme rozbor Fialovy válečné ekonomiky, která má zemi přivést do bídy a pak do války. My, Valaši, známe Fialovu státnickou vizi velmi dobře, viz lidovka od nezapomenutelné Jarmily Šulákové.

Fialova vláda se rozhodla vést zemi ke krachu kvůli válečné ekonomice, což je třeba podrobněji analyzovat. O Fialovi a jeho pětikolce z české chobotnice (Deep state) jsem neměl od začátku nejmenší iluze, přečtěte si článek Parlamentní volby 2021: Od profesorské chudoby k profesorské bídě, psáno v říjnu 2021. My, Valaši, známe Fialovu státnickou vizi velmi dobře, viz tato lidovka od nezapomenutelné Jarmily Šulákové. Pojedeme rozbor Fialovy válečné ekonomiky, která má zemi přivést do bídy a pak do války. Kdo chce příklad, podívejte se do krátkých zpráv. Tam vidíte, jaké svinstvo musí dělat na příkaz USA zbankrotované Řecko (ZDE pro námořní pirátství a pak ZDE pro kradení cizího plynu). Začneme první slokou: Jede Valach na hody / Do rusavskéj hospody / Nechál si tam štvrťák naléť / Téj šmatlavéj potvory / Nechál si tam štvrťák naléť / Téj šmatlavéj potvory. Co si nechal Fiala nalít do hlavy, když jel na bruselské hody? O tom byla tato série článků o Zeleném údělu.


Válečná ekonomika II: Rachitické euro v železném obětí umírajícího dolaru

Václav Umlauf

Rusko pod neoliberální "mírovou" ekonomikou bylo postupně zbídačováno a Rusko pod Putinovou "válečnou" ekonomikou jde finančně nahoru. Tento paradox je třeba vysvětlit, protože dolar a euro fungují přesně opačně.

Ropa je surovina jako každá jiná, sleduje nabídku a poptávku a tím vzniká její kauzálně daná tržní cena. Jenže ta přejde na dolarový standard, což je petrodolar jako světová měna. V případě petrodolaru plně platí tzv. „privilegium impéria“, kdy tento zelený a dnes plně virtuální papírek tiskne zadarmo jedno promile banksterů pro jedno procento potřebných. Válka na Ukrajině již běží jako přímá konfrontace mezi NATO a Ruskem, která se odehrává na ukrajinském bojišti. Jenže ve světě běží nejen tato dnes už horká válka, ale především přímá ekonomická a bankovní válka. O této válce se mluví jen okrajově. Zlý Putin nás připravil o teplou sprchu, o jídlo, o... vlastně o všechno. Postupně se zavede systém umělého nedostatku, přídělů a dalšího povinného očkování proti blbosti mas. To víte, paní Nováková, jsme ve válce a musíme se očkovat. Na pádu či povstání dolaru závisí, zda jedno procento bude ovládat zbylých 99 procent lidstva.


Válečná ekonomika III: Fialův rozkvět a blahobyt

Stanislav Blaha

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti "demokratických" stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti "demokratických" stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase, aby i naše redakce pochopila, že jediný způsob, jak kritizovat naši konečně "demokratickou" vládu, je chválit ji. Jdu tedy příkladem a pokusím se laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi. Pro tyto účely jsem se rozhodl rozdělit působení naší vlády do několika klíčových oblastí a každé z nich věnovat několik odstavců svého článku.