Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8020

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8909 Český vynálezce: Z jakékoliv chemikálie uděláme pitnou vodu

Český vynálezce: Z jakékoliv chemikálie uděláme pitnou vodu
Rozhovor s Petrem Carvanem, který vymyslel unikátní systém na filtraci kontaminované vody. (Aktuálně.cz)

8908 Tereza Spencerová: Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam

Tereza Spencerová: Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam
Když ale v roce 2016 nechala Obamova administrativa odtajnit klíčových 28 stran vyšetřovacího spisu z teroristických útoků z 11. září, tak se ukázalo, že tehdejší atentátníci, vesměs Saúdové, byli přímo napojeni i na saúdskou ambasádu ve Washingtonu a dostávali odtud i peníze. Ale protože Bushovic rodina se saúdskou královskou rodinou obchodovala a měla z toho miliardy, tak se prostě ukázalo na „teroristy“ v Afghánistánu, kteří ale nikdy mimo území své země neútočili a nikdy žádné takové choutky ani nenaznačili. Chci říci, pokud opravdu budeme chtít „bojovat proti terorismu“, tak bychom měli naše vojáky přesunout z Afghánistánu úplně někam jinam... (Literární noviny)

8907 O čem se málo píše, ba nepíše vůbec

O čem se málo píše, ba nepíše vůbec
Dne 17. července 2018 EU a Japonsko podepsaly dohodu o zóně volného obchodu mezi Evropskou unií a Japonskem s neoficiální zkratkou JEFTA (Japan EU Free Trade Agreement). Vyjednávala se od jara roku 2013 a má vstoupit v platnost, po schválení Evropským Parlamentem, nejdéle na podzim roku 2019. Evropská komise se z jednání o dohodě TTIP a CETA poučila. (Cosa Nostra...)

8906 Změna režimu a přátelská okupace

Změna režimu a přátelská okupace
Ve stejný den, kdy se domů do Čech vrátily ostatky tří padlých hrdinů, napsaly New York Times, že války v Afghánistánu a Iráku jsou prohry s koncem v nedohlednu. Češi se účastní konfliktu Afghánistánu déle, než kteréhokoli jiného konfliktu od konce třicetileté války v roce 1648. (Final Word)

8905 Amerika se chystá nasadit svoji super zbraň NOPEC proti Rusům a Saudům

Amerika se chystá nasadit svoji super zbraň NOPEC proti Rusům a Saudům
Oficiálně nazývaný „Zákon o nepřípustnosti kartelů v oblasti produkce a vývozu ropy“ (No Oil Producing and Exporting Cartels Act), NOPEC, je definicí tak zvaného „právního válčení“, protože umožňuje USA mimo své území násilně aplikovat svoji domácí legislativu na jiné tím, že dávají vládě právo žalovat země OPEC a OPEC+, jako Rusko, kvůli jejich koordinované snaze kontrolovat cenu ropy. (Oriental Review via Zvědavec)

8904 Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce

Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce
Domnívám se, že NATO ani EU nemají ani ten nejmenší zájem na tom, aby zjišťovaly původ zbraní v rukou islamistických bojovníků v Sýrii nebo kdekoli jinde na Blízkém východě. (ICH via Zvědavec)

8903 V Bukurešti se v sobotu večer znovu sešly tisíce lidí na protivládní demonstraci

V Bukurešti se v sobotu večer znovu sešly tisíce lidí na protivládní demonstraci
Rumuni opět protestují proti nízké životní úrovni, proti korupci a proti pokusům vládnoucích sociálních demokratů oslabit justici. Navíc ale dávají najevo i rozhořčení nad tvrdým zásahem policie proti páteční demonstraci, který si vyžádal přes 450 zraněných. Informují o tom místní média. (iRozhlas)

8902 Američan, který umírá na rakovinu, vyhrál soud nad výrobcem postřiku Roundup

Američan, který umírá na rakovinu, vyhrál soud nad výrobcem postřiku Roundup
Soud v San Franciscu v pátek nařídil biotechnologické společnosti Monsanto zaplatit odškodné 289 milionů dolarů (6,5 miliardy korun) bývalému školnímu správci Dewayneu Johnsonovi. Ten amerického výrobce osiv, hnojiv a pesticidů zažaloval za to, že mu herbicid Roundup, jehož je firma výrobcem, způsobil rakovinu. Monsanto spojitost mezi výrobkem a onemocněním odmítá a proti verdiktu se odvolá. (Česká televize)

8901 Hříbě, které rozmrzlo po 40 tisících letech

Hříbě, které rozmrzlo po 40 tisících letech
Senzační nález dokonale zachovaného starověkého hříběte, které zemřelo v paleolitu ve věku pouhých tří měsíců. (The Siberian Times)

8900 Jeden zabitý při explozi v britské vojenské továrně v Salisbury

Jeden zabitý při explozi v britské vojenské továrně v Salisbury
Nejméně jedna osoba byla zabita a další utrpěla vážné zranění po výbuchu, který otřásl továrnou Chemring Countermeasures v Salisbury, jež je vzdálena tři míle od známé vojenské laboratoře Porton Down. (RT)

8899 POLITIKA: Naše afghánské zájmy

POLITIKA: Naše afghánské zájmy
aneb Za koho umírají naši vojáci
Jaké geopolitické zájmy má Česká republika v Afghánistánu? Žádné. (Neviditelný pes)

8898 Jak jsem v jižních Čechách vymýval mozky deváťákům

Jak jsem v jižních Čechách vymýval mozky deváťákům
Autor tohoto textu se přiznává, že se takového vymývání v žoldu Člověka v tísni osobně zúčastnil, a to koncem června v deváté třídě základní školy nejmenovaného jihočeského městečka. Pro případ, že by pana Volného, Klause, Klause mladšího, Čunka, Babiše a další zajímalo, jak takové žoldáctví vypadá a kolik vynáší, zde přímé svědectví. (Respekt)

8897 Americkí senátori chcú na Rusko uvaliť zničujúce sankcie

Americkí senátori chcú na Rusko uvaliť zničujúce sankcie
Skupina amerických senátorov z oboch hlavných politických strán predkladá Kongresu návrh zákona o uvalení nových sankcií proti Rusku, ktoré sú reakciou na podozrenie zo zasahovanie Moskvy do volieb v USA, ako aj na rolu Ruska v udalostiach v Sýrii a na Krymskom polostrove. (Pravda.sk)

8896 Kongres schválil gigantický vojenský rozpočet USA: 716 miliard dolarů!

Kongres schválil gigantický vojenský rozpočet USA: 716 miliard dolarů!
Astronomický rozpočet schválený oběma komorami Kongresu na fiskální rok 2019 také bude charakterizovat zahraniční politiku Washingtonu. (TASS via První zprávy)

8895 Itálie se ocitá pod tlakem trhů

Itálie se ocitá pod tlakem trhů
Matteo Salvini uvedl, že rozpočet nebude ihned obsahovat vše z programu Ligy, ale první kroky k zavedení rovné daně, zrušení penzijní reformy budou obsaženy. Luigi Di Maio uvedl, že návrh zákona na základní příjem, což je jeden z klíčových slibů Pěti hvězd voličům, bude již brzy v Parlamentu. (!argument)

8894 SPOLEČNOST: Už zase ten srpen!

SPOLEČNOST: Už zase ten srpen!
A stále se dozvídám nové a nové věci, které ovšem tak nějak nesouhlasí s tím, co jsem v té době zažil. A od lidí, o kterých jsem v té době nikdy neslyšel. (Neviditelný pes)

8893 Kde to je? Špehování, které jste si možná zaplatili. Bohuslav Sobotka, Bakala a jiní. Ptali jsme se

Kde to je? Špehování, které jste si možná zaplatili. Bohuslav Sobotka, Bakala a jiní. Ptali jsme se
Kam z rukou civilní rozvědky zmizela špičková odposlouchávací zařízení, známá pod názvem Agáta? Došlo ke spiknutí a černému prodeji sofistikovaných systémů do soukromých rukou? A jak celá kauza, jejímž šetřením se zabývá i sněmovní bezpečnostní výbor a bezpečnostní složky, souvisí s přesunem exporadce z Ministerstva vnitra do Kanady? Na pozadí okurkové sezóny se v zákulisí české politiky a tajných služeb odehrává velké drama. (Parlamentní listy)

8892 Španělský eurofighter nad Estonskem omylem odpálil ostrou raketu

Španělský eurofighter nad Estonskem omylem odpálil ostrou raketu
Pilot španělského Eurofighteru Typhoon 2000 v Estonsku v úterý omylem odpálil ostrou raketu vzduch-vzduch, uvedly web listu Postimees a server ERR. Po čtyřmetrové střele pátrají příslušníci estonských obranných sil. (Novinky.cz)

8891 Kanada vs. Saúdská Arábie

Kanada vs. Saúdská Arábie
Kanada kritizovala zatčení lidskoprávních aktivistů v Saudské Arábii a reakce tohoto sunnitského “zatuchlého režimu” - na sebe nenechala dlouho čekat. Rijád okamžitě vyhostil kanadského velvyslance a stáhl toho svého z Kanady. Zároveň Rijád přerušil letecké spojení do Toronta i veškeré obchodní styky s Kanadou. (Nová republika)

8890 Mladé dívky si stoply metro. Strojvedoucí má teď velký problém

Mladé dívky si stoply metro. Strojvedoucí má teď velký problém
Dneska se rozhodlo, že strojvedoucí dostane vytýkací dopis. (České domácí noviny)

8889 Řád v chaosu virtuálního světa: nový index poprvé zkusí změřit dezinformace

Řád v chaosu virtuálního světa: nový index poprvé zkusí změřit dezinformace
Autoři nechtějí stránky cenzurovat, ale pomocí neuronové sítě, odborníků a statistik vytvořit měřitelnou škálu toho, jak jsou informace z různých zdrojů důvěryhodné. (Hlídací Pes)

8888 Marek Obrtel: Proč musí čeští vojáci umírat v Afghánistánu?

Marek Obrtel: Proč musí čeští vojáci umírat v Afghánistánu?
Vyslechl jsem v krátké době spoustu komentářů a kondolencí stranických, vládních a dalších vysokých představitelů našeho státu a musím říci, že mi z nich nebylo dobře na duši. (Parlamentní listy)

8887 MMF navrhl Rusku kapitulaci

MMF navrhl Rusku kapitulaci
Experti Mezinárodního měnového fondu neskrývají, že cílem jejich „doporučení“ je geopolitická kapitulace Ruska výměnou za sliby sladkého života. (RIA Kaťuša via Outsidermedia)

8886 České dálnice plné plandajících cárů vlajky, a stát nic?

České dálnice plné plandajících cárů vlajky, a stát nic?
Firma odmítla poslechnout stát a ještě se mu veřejně vysmívá zesměšněním jeho symbolu. Zkouší, zda tu pro ni platí zákony nebo zda se policie zmůže jen na legitimování bezdomovců, kteří se schovají před horkem do metra? (Deník Referendum)

8885 Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?
Demokracie a liberální demokracie není totéž, stejně jako akt a pietní akt není totéž. Buďme demokracií. Ne socialistickou demokracií. Ne lidovou demokracií. Ne liberální demokracií. Různé politické a myšlenkové směry mají právo hrát na politickém hřišti o svůj úspěch. Ale žádný z nich nemá právo hřiště vlastnit. (Ucho24)