Načítání...
 

Na Ukrajině eskaluje chudoba

Autor: Andrea Petersová - Zveřejněno 24.11.2022 10:10 - (2518 Návštěv)

Vláda v Kyjevě žádá o velkou pomoc od mezinárodních agentur a západních států, protože drtivou většinu jejího domácího rozpočtu pohlcují vojenské výdaje, obsluha dluhu a vyplácení platů a důchodů. Podle premiéra Denise Šmyhala je nyní 60 % ukrajinského rozpočtu věnováno na obranu.

Memorandum genštábu: Rusko znamená vojenskou sílu a dieselelektrifikaci Ukrajiny

Autor: John Helmer - Zveřejněno 22.11.2022 09:50 - (3034 Návštěv)

Za pomoci peněz a médií od Londýna po Washington a Wall Street vygeneroval režim Borise Jelcina svou alternativu k Leninově elektrifikaci. Zprivatizovaly se ruské elektrárny a distribuční síť, dotovaly dodávky elektřiny dolům a hutím kótovaným na londýnské burze, ukradly platby maloobchodních spotřebitelů a převedly na londýnská a newyorská sídla a bankovní konta.

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý... (Rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.11.2022 17:15 - (1847 Návštěv)

Bohužel, KSČM jako parlamentní strana tyto postoje až příliš často zrazovala. Ale možná i paradoxně, je to jeden z důvodů mého vstupu do strany. Je třeba ji oživit, obrátit k původním komunistickým myšlenkám rovnosti a bratrství. Ve jménu těchto idejí je třeba se pokusit o obnovení naší dávno ztracené národní suverenity.

Proč je třeba čtvrtý odboj aneb V jaké zemi žijeme (2. díl)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.11.2022 00:02 - (2823 Návštěv)

Čtvrtý odboj si musí v pěti větách ujasnit, co z politického programu a hesel nelze za žádných okolností prodat. S politickým praporem tohoto typu je pak třeba bojovat buď do veřejného vítězství, nebo do privátního kriminálu. Tak to v Čechách bohužel chodí.

Kolébka má i hrob můj: V jaké zemi žijeme (1. díl)

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 08.11.2022 16:00 - (2557 Návštěv)

Kompradorské elity, zkorumpovaná vláda a zmanipulovaná média systematicky vytvářejí dojem, jako by existovaly jen dvě varianty. Na jedné straně varianta totální války, válečného hospodářství a "obětí" až do konečného vítězství, na straně druhé kapitulace před zlem představovaným Ruskem a jeho autoritativním vůdcem. Třetí varianta však samozřejmě existuje...

CBDC - Globální komunismus?

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 07.11.2022 13:26 - (2066 Návštěv)

Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.

Kyjevský jaderný experiment selhal

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.11.2022 22:10 - (3937 Návštěv)

První pokus o instalaci paliva Westinghouse do ukrajinského reaktoru v Záporožské jaderné elektrárně skončil poruchou reaktoru a ztrátami ve výši 175 milionů dolarů. Od té doby byly opakovaně hlášeny další nehody s americkým palivem.

PoloVidláci současného venkova

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.10.2022 18:00 - (3615 Návštěv)

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem "OFF GRID" , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Autor: Vladimír Putin/RT News - Zveřejněno 28.10.2022 15:08 - (2948 Návštěv)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).

Otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře

Autor: Andreas Sönnichsen - Zveřejněno 27.10.2022 18:47 - (2413 Návštěv)

Jak jsem již sdělil v dřívější korespondenci s Rakouskou lékařskou asociací, rád s vámi povedu vědeckou diskusi o smyslu a nesmyslu očkování proti kovidu. Opakuji znova: Z vědeckého hlediska je očkování zdravých lidí, zejména zdravých dětí a dospívajících, proti kovidu zločinem, protože škoda je mnohem větší než užitek.

Fašizace EU jede naplno

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.10.2022 14:15 - (3367 Návštěv)

Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc, viz současné udělení Sacharovovy ceny.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE


Záhada mizejících velryb běluh na Aljašce
V 80. letech 20. století se populace běluh v Kotzebue Sound začala zmenšovat z tisíců na stovky a poté na několik desítek nebo méně, než kolik jich v oblasti žije nyní. Kotzebue není sám. Přestože některé populace jsou zdravé, početnost běluh se za posledních 50 let snížila v přibližně půl tuctu regionů. Před několika desetiletími lov, komerční velrybářství a další vlivy přivedly velryby na pokraj úbytku. Nyní, i když lov na některých místech skončil, jsou stresy, jako jsou klimatické změny, zvýšená lodní doprava a chemické znečišťující látky, bouří, která hrozí, že skončí. Někteří vědci se však domnívají, že pochopení způsobu, jakým velryby na tyto stresy reagují, může být nakonec stejně důležité jako pochopení samotných stresů. Běluhy, podobně jako šimpanzi, ptáci, lidé a mnoho dalších zvířat, vytvářejí kulturu předáváním znalostí a zvyků z generace na generaci. Vzhledem k tomu, že klimatické změny a další lidské činnosti mění svět alarmujícím tempem, budou se běluhy pravděpodobně muset spoléhat na inovativní kulturní postupy, aby se přizpůsobily - genetická adaptace je prostě příliš pomalá na to, aby s nimi dokázala držet krok. (Naked capitalism)

PS. Normální lidi jsou pitomí jak lumíci a nechávají se manipulovat korporacemi a jimi koupenými politiky, aby spáchali kolektivní sebevraždu. Jak to mají zvládnout velryby?

Elon Musk říká, že PayPal nabírá směr k sociálnímu kreditu
"Zdá se, že PayPal se ubírá směrem k sociálnímu kreditu a omezování transakcí, což je znepokojivé," uvedl v nedávném rozhovoru pro Spaces spoluzakladatel společnosti PayPal a nyní generální ředitel společností Tesla a Twitter Elon Musk. Minulý měsíc společnost Twitter podala registrační dokumentaci, která jí má otevřít cestu ke zpracovávání plateb, jak vyplývá z dokumentace podané Síti pro vymáhání finanční kriminality ministerstva financí neboli FinCEN, kterou získal deník The New York Times. V návaznosti na to Musk uvedl, že si představuje, že by uživatelé připojili své online bankovní účty ke službě sociálních médií a později by společnost přešla na "debetní karty, šeky a podobně". (reclaimthenet.org)

PS. Amíci to mají jak v Česku. Buď korporátní fašismus jednoho miliardáře nebo válku pod Deep state, který diriguje fialovou pětikolku.

K čemu sáhnou elity?
Jakousi podivnou shodou okolností se stalo, že konzum těch, kdo se nalézají dole a uprostřed společnosti, začal být trnem v oku nejen profesionálním revolucionářům, ale i pravicové mocenské elitě. Proč těm dole podstrojovat, když je možno přihrát si peníze i jinými a méně zdlouhavými způsoby. A tak jsme se zprava i zleva dozvěděli, že si užíváme příliš, užíváme si trestuhodně nad poměry, užíváme si prostě neudržitelně. (!argument)

CEO Apple strachy utekl, když došlo na čínský lockdown a lidská práva ve Foxconnu

Na toto se podívejte, než budete kupovat čínské výrobky nakouslého jablka.

Vláda jako bezpečnostní riziko státu
Vláda nepočítá s tím, že se bude střední třída obnovovat, vláda připravuje občany na jejich budoucí pasivní roli pouhých příjemců sociálních dávek. Mění náš stát a náš národ na skupinu poslušných, chudých a slabých jedinců, jejichž jediná svoboda bude volba genderu. Politika již není pravo-levicová. Nástroje, které vláda používá, jsou neoliberální. Neregulovaná inflace, která ožebračuje národ od úspor, energetická burza, která vystřeluje ceny energií do nesmyslných výšin, odevzdávání státní suverenity do rukou nadnárodních institucí. To je politika Petra Fialy a jeho vlády. (Argument)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012