Načítání...
 

Ruská mobilizace

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 02.10.2022 12:00 - (2556 Návštěv)

Ohledně ruské mobilizace existují různé fámy a dezinformace. Proto stojí za to uvést záležitost na pravou míru.

Válečná společnost II aneb Na cestě od demokracie k fašismu

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 30.09.2022 10:00 - (2256 Návštěv)

Co nás čeká a nemine? Spíše než vstup Ukrajiny do EU nás čeká ukrajinizace Evropy. Omezení svobody projevu, věznění neposlušných „proruských švábů“, mobilizace a frontová linie ve válce s Ruskem.

Radši na to nemysli

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.09.2022 08:00 - (1219 Návštěv)

V roce 2012 Světová banka, sotva radikální ekologická organizace, vypracovala rozsáhlou zprávu s názvem "Proč je třeba se vyhnout oteplení světa o 4 °C". V jejím úvodu prezident banky Dr. Jim Yong Kim prohlásil, že zajistí, aby "veškerá naše práce, veškeré naše myšlení bylo koncipováno s ohledem na hrozbu oteplení světa o 4 °C".

Konec Ukrajiny: Ideologický debakl neonacismu, ekonomický bankrot neoliberalismu, ztráta územní suverenity

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 23.09.2022 12:46 - (4090 Návštěv)

Připusťme možnost, že oblast Záporoží s JE se v referendu rozhodne připojit k Rusku a ostřelování atomovky bude pokračovat s cílem způsobit radioaktivní zamoření celé oblasti. Takže první krok Rusů bude, že musí zhasnout všechna velitelská centra NATO, která připravují útok na jaderné zařízení Ruské federace.

Americký mlýnek

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 23.09.2022 05:47 - (2765 Návštěv)

Vážení spoluobčané, naše „elity“ nás zatáhly do války s Ruskem.

Je na čase zlikvidovat trhy s elektřinou

Autor: Yanis Varoufakis - Zveřejněno 19.09.2022 21:38 - (2301 Návštěv)

Absurdita pramení z iluze, že státy mohou simulovat konkurenční, a tedy efektivní trh s elektřinou. Energetický sektor Evropské unie je dobrým příkladem toho, co tržní fundamentalismus způsobil s elektrickými sítěmi na celém světě.

Jak Charkovská operace zamíchala s kartami

Autor: Pepe Escobar - Zveřejněno 15.09.2022 10:30 - (4844 Návštěv)

Status operace na Ukrajině se možná brzy změní a zřejmě se z ní stane protiteroristická operace. A tak se možná dostaneme na pole "skutečné války". Jako ve známém Putinově výroku, že "ještě jsme ani nezačali".

Válka na Ukrajině se vyvíjí tragicky

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2022 20:00 - (3199 Návštěv)

I nadále poroste Russofrénie. V důsledku takto dnes již rozšířeného virového onemocnění hrozí rozpad mozkových buněk a hromadná demence, či-li zblbnutí velké části národa.

Nájezd pažravých kobylek bude znamenat rozpad EU

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 11.09.2022 14:00 - (3291 Návštěv)

Evropská centrální banka obrátila kartu, končí s politikou nízkých úrokových sazeb, ale s nákupem státních dluhopisů neskončila, ba naopak: Pro hodně zadlužené státy je připraven nový program TPI (The Transmission Instrument).

Zastavme válku!

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 11.09.2022 10:00 - (2115 Návštěv)

Pokračování revoluce zahájené 3.9.2022 je třeba podpořit„ Jedním z hlavních požadavků svolavatelů demonstrace je ukončení podpory válečného konfliktu na Ukrajině. Opírá se i o náš pragmatický zájem, levné a dostupné suroviny z Ruska.


Nový úřad Velkého Bratra
V Praze vznikne nový ústřední orgán. Od 1. dubna 2023 má dosavadní agendu ministerstva vnitra ohledně základních registrů a informačních systémů státu, včetně datových schránek, převzít Digitální a informační agentura (DIA). Vláda rovněž zavede Radu vlády pro informační společnost (další spolek dobře placených kamarádů z partajních škamen). Zřízením nových institucí plní údajně vláda své cíle z programového prohlášení, uvádí k tomu Úřad vlády. Správní úřad zaměstná 230 lidí (prozatím). Návrh novely zákona „o právu na digitální služby“ byl předložen poslanecké sněmovně ministerstvem pro místní rozvoj. To řídí předseda Pirátů Ivan Bartoš. (...) Proto dnešní aktivity ministra Bartoše lze sotva číst jinak, než jako snahu vytvořit jakési alternativní ministerstvo pravdy, kde budou schraňována jinde v té míře a komplexnosti stěží dostupná data. Je to dobrý základ pro každý pokus o totalitu, nebo aspoň značně omezenou svobodu ve společnosti. A to je přece to, oč především naše vláda usiluje. Nevidí to jen slepí. Mimochodem, víte, kdo je předsedou bezmála osmdesátihlavé Rady vlády pro informační společnost? Přece Ivan Bartoš! (Parlamentní listy)

Kadyrov byl povýšen do hodnosti generálplukovníka
Ruský prezident Vladimir Putin povýšil čečenského vůdce Ramzana Kadyrova do hodnosti generálplukovníka ruské Federální gardové služby. Letos je to již druhé Kadyrovovo povýšení - na jaře obdržel od ruského prezidenta hodnost generálporučíka. Šestačtyřicetiletý čečenský vůdce je také držitelem titulu Hrdina Ruské federace a mnoha dalších ocenění. Hlava Čečenské republiky Ramzan Kadyrov oznámil, že ho ruský prezident Vladimir Putin povýšil do hodnosti generálplukovníka. Úředník o tom napsal na svém kanálu Telegram. "Prezident Ruska mě povýšil do hodnosti generálplukovníka. Dekret byl vydán pod číslem 709. Vladimir Vladimirovič mě o tom osobně informoval a pogratuloval mi," řekl Ramzan Kadyrov. Dne 5. října slaví Kadyrov 46. narozeniny. (Gazeta.ru)

PS. Povýšení do třetí nejvyšší vojenské hodnosti v Rusku následovalo po Kadyrově kritice vedení operací u Krásného Limanu, viz krátké zprávy ZDE.

Ukrajinská fronta 07.10. 2022

Jana Turoňová: Lednový sjezd ČSSD
ČSSD má totiž daleko více, než jen své ideály a historii. Má také majetek, se kterým již započali své plány. Lannův palác je prodán a vypadá to, že se další nemovitost na Hybernské ulici přesouvá do akciové společnosti Cíl, kterou sice vlastní ČSSD, ale která před pár měsíci změnila členy předsednictva. Nově Jaroslav Špaček a Igor Bruzl. Jak bylo správně popsáno, z „mladých sociálních demokratů“ se stal systém, v jehož rámci se tito „mladí“ přisáli na nejrůznější funkce a poklonkovali svým kmotrům. Dnes už se z některých z nich kmotři stali a začali řídit sami sebe. Stále však platí, že pokud chtějí dělat takovouto politiku, nemají v sociální demokracii místo. (Vaše věc)

Mikroskopická analýza krve 1 006 symptomatických osob po injekcích anti-COVID mRNA od společnosti Pfizer/BioNtech nebo Moderna v tmavém poli
Lékaři v Itálii zkoumali krev pacientů, kteří byli očkováni vakcínou mRNA COVID-19, a našli v ní cizorodé látky ještě dlouho po očkování. Tři lékaři, všichni chirurgové - doktor Franco Giovannini, doktor Riccardo Benzi Cipelli a doktor Giampaolo Pisano - zkoumali čerstvě odebranou krev více než tisíce pacientů přímým pozorováním pod mikroskopem, aby zjistili, co se v krvi děje. Celkem 94 % pacientů má abnormální krevní obraz. (ijvtpr.com)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012