Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1955 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (3088 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2492 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (6007 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2299 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2850 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Ruský velitel kvůli osobní zášti nechal ostřelovat kolony Wagnerovců při odchodu z Artjumovska
Wágnerovci zadržel velitele 72. brigády dobrovolnického 3. sboru, který kvůli osobní zášti nařídil ostřelovat kolonu Wágnerovců během odchodu z dobytého Artjumovska. Podplukovník ozbrojených sil Ruské federace byl pod vlivem alkoholu a prohlásil, že se těchto činů dopustil z osobní nenávisti. Když ho chytili a vyslýchali, tak prý toho litoval, viz video s jeho rozbitým nosem. Prigožin také tvrdí, že bojovníci 72. brigády dokonce zaminovávali trasy odchodu jednotek Wagnerovců. (voenhronika.ru)

PS. Je to opravdu "speciální operace", když vítězní Rusové střílejí jiné vítězné Rusy a Ukrajinci předávají Rusům vysílačkami pozice polských žoldnéřů, aby je Rusové mohli dělostřelecky pozabíjet. Začíná se to podobat válce ve Vietnamu podle filmu "Apocalypse Now". K Wágnerovcům jsme psali článek ZDE, je tam i citované video.

Berlín poslal žádost do Číny
Německý ministr obrany Boris Pistorius uvedl, že varoval svého čínského protějšku generála Li Šang-Fua před využíváním bývalých pilotů Bundeswehru k výcviku čínské armády. "Dal jsem jasně najevo, že očekávám, že tato politika bude okamžitě zastavena," řekl Pistorius novinářům na okraji bezpečnostního fóra Shangri-La v Singapuru v sobotu (3.6.), jak citovala agentura Reuters. (RT News)

PS. Němečtí a britští ex-piloti na Tornádech a F-16 se chovají zcela neoliberálně a jejich vlastí jsou prachy na mizející rozkradené důchody. Plat ex-pilota NATO zverbovaného do čínské armády odpovídá platu špičkového manažera. Nic osobního US-soudruzi, je to loajalita k jinému vítězícímu impériu.

Velitel námořnictva: Írán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Omán vytvoří společné námořní síly
Admirál Irani to oznámil v pátek večer v televizním programu. Řekl, že dnes si země regionu uvědomily, že bezpečnost regionu může být nastolena synergií a spoluprací regionálních států. Téměř všechny země regionu Severního Indického oceánu došly k pochopení, že by měly stát při Íránské islámské republice a společně zajistit bezpečnost s významnou synergií, řekl a dodal, že mezi tyto země patří Omán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Katar, Bahrajn, Irák, Pákistán a Indie. Dříve Katarský web informoval, že Írán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Omán mají vytvořit společné námořní síly pod čínskou záštitou k posílení námořní bezpečnosti v Perském zálivu. Al-Jadid přinesl zprávu v pátek, řekl, že Čína již začala zprostředkovat jednání mezi Teheránem, Rijád, a Abú Dhabí zaměřené na posílení bezpečnosti námořní plavby ve strategickém moři. Od vítězství Íránské islámské revoluce v roce 1979 se islámská republika vždy postavila proti zahraničnímu vměšování a přítomnosti v regionu a tvrdila, že regionální problémy musí řešit samotní regionální hráči. (Farsnews)

PS. To je konec US-hegemona v celé Asii a nahradí ho měkká síla Číny daná Hedvábnou stezkou. Ti géniové politické podprůměrnosti pro patologickou nenávist k Rusku za jediný rok ztratili celý Blízký východ. Gratulujeme!

Fassmann: Dopad reformy veřejných financí vládní koalice na inflaci v roce 2024
Udělejme si na závěr takový malý – ale o to zajímavější propočet: inflace loni dosáhla hodnoty 15,1 %, odhad letošní inflace z rukou nejpověřenějších tj. Ministerstva financí a České národní banky je pro letošek 10,9 %, resp. 11,2 %. Když vyjdeme z nižšího odhadu MF ČR znamená to, že spotřebitelské ceny za loňský a letošní rok narostou v průměru oproti poslednímu inflačně stabilizovanému roku 2021 o téměř 28 %. A počítejme dále. ČNB odhaduje vysoce optimisticky, že v příštím roce inflace výrazně klesne a dosáhne hodnoty pouze +2,4 %. Můžeme o tom sice výrazně pochybovat, ale dejme tomu. Pokud ovšem bude v příštím roce pan ministr financí naplňovat svou reformu přesně tak, jak byla představena, ceny narostou meziročně minimálně o dalších 3,5 %. Celková inflace za tři roky dosáhne hodnoty 35 %. To bohužel už není odhad – to je téměř jistota. (e-news.cz)

PS. Fassmann je hlavním ekonomem odborů, má za sebou výbornou praxi (ZDE) a rozumí své věci.

Medveděv odmítá možnost, že by se v budoucnu změnil kurz Ruska
Každý budoucí ruský politický vůdce, který se pokusí změnit diskurz o vývoji země, který vznikl v roce 2022, bude vnímán jako zrádce, takže návrat k "předválečné" minulosti nebude možný. To řekl v sobotu (3.6.) na svém Telegram kanálu místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Prohlásil to, když komentoval "sladké sny" Rusů, kteří opustili zemi, o návratu do dřívějších časů. "Mohu s jistotou říci: žádný návrat do "světlé" evropské minulosti pro ně nebude. A nejen proto, že nás tam nemají rádi a neočekávají. ... Rusko je dnes ve srovnání s předválečným obdobím úplně jiná země. Vůdci, strany a vlády přicházejí a odcházejí, zatímco paměť a hodnoty stmelené krví zůstávají na velmi dlouhou dobu. Po desetiletí, někdy i po staletí. (TASS)

PS. Jinými slovy pro EU-pitomce. Pokud nezměníte současnou politiku, skončíme všichni na EU-hnoji.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014